IV miejsce młodych piłkarzy na turnieju w Przodkowie.

Najmłodsza drużyna Wierzycy udała się do Przodkowa na silnie obsadzony turniej Przodkowo Cup 2016. W swojej grupie młodzi chłopcy wygrali 3 mecze i 1 mecz przegrali. Wychodząc z grupy z II miejsca w 1/8 finału spotkaliśmy się z drużyną Jaguara Gdańsk po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał remis 0:0 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywała nasza drużyna (2:1). W meczu ćwierćfinałowym trafiliśmy na drużynę GKS Kowale i tutaj również decydowały rzuty karne, które znowu lepiej wykonywali nasi piłkarze tym razem 3:2. W meczu o wejście do finału czekała na nas drużyna KS "Dragon" Bojano, po 2 strzelonych szybko bramkach prowadziliśmy 2:0 co przyniosło rozluźnienie w naszych szeregach w końcówce tracimy dwie bramki i o zwycięstwie znowu decydują rzuty karne. Tym razem mieliśmy troszkę mniej szczęścia i musieliśmy uznać wyższość rywali. Po tym meczu został niedosyt i "mały" finał do rozegrania. W meczu o 3 miejsce przegrywamy z Akademią Piłkarską Tczew 0:1. Pomimo 4 miejsca morale naszego zespołu podniosły się gdyż indywidualną nagrodą został nagrodzony Filip Trochowski który został zawodnikiem turnieju. Na turnieju nie mogło zabraknąć wsparcia rodziców młodych piłkarzy Wierzycy, co pokazuję jak wielką jesteśmy sportową rodziną.

Skład Wierzycy:

Karol Neumann- Adaś Owsiak, Nikodem Olszewski, Seweryn Apostołowicz, Paweł Recki, Filip Trochowski, Cezary Pielecki, Igor Hasa, Mikołaj Kluczewski