Dobre turnieje najmłodszych juniorów.

Weekendowe turnieje związkowy (E2) dla zawodników z rocznika 2007/2008 – Starogard Gd. 02.10.2016 i (E1) dla zawodników z rocznika 2006 i młodsi – Subkowy 02.10.2016

Turniej E2

Boisko przy ulicy Harcerskiej w Starogardzie Gd. było areną zmagań turnieju związkowego
(E2 – 2 kolejka) dla zawodników z rocznika 2007/2008. W turnieju wzięły udział drużyny
z Starogardu Gd: KP Starogard Gd. (gospodarz – 2 drużyny), Beniaminek 03 Starogard Gd.
(2 drużyny) i KS Wierzyca Pelplin. Nie dojechała drużyna Centrum Pelplin. Nasz zespół, choć osłabiony przez chorobę kilku zawodników, spisał się doskonale. Każdy mecz to określona dawka emocji dla kibiców, zwroty akcji, słupki czy też poprzeczki oraz obecna na każdym metrze boiska walka, po to by zdobyć bramkę i cieszyć się ze zwycięstwa. Już pierwszy mecz pokazał,
że jesteśmy zespołem potrafiącym grać w piłkę, przegraliśmy z Beniaminkiem I 03 3:2, jednakże niewiele zabrakło, żeby osiągnąć remis. Drugi mecz i zwycięstwo z KP I 2:1 dodało energii naszym małym piłkarzom, by w trzecim meczu znowu wygrać spotkanie, tym razem z KP II 2:1.
W ostatnim meczu zagraliśmy z drużyną Beniaminek II 03, rywalizacja piłkarska rozgrywana była w szybkim tempie i zakończyła się podziałem punktów (1:1), przy większym szczęściu mogliśmy go wygrać (strzał Czarka Pieleckiego trafił w poprzeczkę). Niedzielny poranek należy uznać za udany, ponieważ gra naszych małych piłkarzy cieszy trenerów oraz samych zawodników, którzy przez najbliższe kilka dni będą opowiadać o tym co wydarzyło się na turnieju w Starogardzie Gd. Są to emocje i wspomnienia, które pozostają w głowie, a należy pamiętać, że każda bramka, każde celne podanie, czy też każdy zwód, który udał się podczas turnieju jest kolejnym bagażem doświadczeń zdobytych przez naszych piłkarzy.
Wyniki meczów:

Wierzyca Pelplin – Beniaminek I 03 Starogard Gd. 2:3 (Filip Górski x 1, Igor Hasa x 1)
Wierzyca Pelplin – KP I Starogard Gd. 2:1 (Paweł Recki x 1, Igor Hasa x 1)
Wierzyca Pelplin – KP II Starogard Gd. 2:1 (Cezary Pielecki x 1, Filip Górski x 1)
Wierzyca Pelplin – Beniaminek II 03 Starogard Gd. 1:1 (Cezary Pielecki x 1)

Skład Wierzycy Pelplin: Fabian Banach, Cezary Pielecki, Paweł Kamka, Seweryn Apostołowicz, Paweł Recki, Igor Hasa, Filip Górski, Mateusz Brzeziński.
.
Asystent Trenera: Tomasz Libiszewski

Turniej E1

W niedzielę 02.10.2016 r. na boisku ze sztuczną murawą przy ulicy Wybickiego w Subkowach odbył się turniej związkowy (E1 – 2 kolejka) dla zawodników z rocznika 2006 i młodsi. Na turniej stawiły się następujące zespoły: Orzeł Subkowy (gospodarz turnieju), MKS Gryf I Tczew,
MKS Gryf II Tczew, MKS Gryf III Tczew i KS Wierzyca Pelplin. Chłopcy mieli szansę zrewanżować się za wyniki z pierwszego turnieju, mogli po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie, a także spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu. Rywalizacja sportowa jest ważnym elementem kształcenia charakteru każdego młodego zawodnika, a także weryfikacji umiejętności nabytych na treningach piłkarskich. Choć poniekąd jest to zabawa,
to jednak zawsze każdy chce wygrać, a młodzi piłkarze dają z siebie 100 %, co powoduje, że mecze są zawsze ekscytujące i pełne emocji. Podczas turnieju w Subkowach zespół MKS Gryf I Tczew zrewanżował się naszej drużynie za porażkę sprzed 2 tygodni (wygraliśmy 3:0 na turnieju w Tczewie) i pokonał KS Wierzycę Pelplin 2:1. Było to spotkanie trzymające w napięciu do ostatnich sekund ponieważ nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli co najmniej zremisować ten mecz, jednakże dobrze dysponowany bramkarz z Tczewa nie dopuścił do strzelenia bramki i mecz zakończył się naszą porażką. Jest to kolejne doświadczenie, które pozwoli w przyszłości wyciągnąć określone wnioski i ukształtuje każdego zawodnika na ścieżce kariery piłkarskiej. Oprócz wyżej wspomnianej minimalnej porażki zespół KS Wierzyca Pelplin odniósł w pozostałych spotkaniach same zwycięstwa, co spowodowało, że w końcowej klasyfikacji zajęliśmy drugie miejsce. Osiągnęliśmy następujące rezultaty:

Wierzyca Pelplin – MKS Gryf III Tczew 4:1 (Oskar Iwaniszewski x 1, Filip Brzeziński x 1, Dominik Nagórski x 2)
Wierzyca Pelplin – Orzeł Subkowy 5:0 (Oskar Iwaniszewski x 1, Dominik Nagórski x 2,
Filip Trochowski x 1, Mikołaj Kluczewski x 1)
Wierzyca Pelplin – MKS Gryf I Tczew 1:2 (Filip Trochowski x 1)
Wierzyca Pelplin – MKS Gryf II Tczew 4:0 (Mikołaj Kluczewski x 1, Dominik Nagórski x 1, Kacper Cwajda x 2)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MKS Gryf I Tczew
2. Wierzyca Pelplin
3. MKS Gryf III Tczew
4. Orzeł Subkowy
5. MKS Gryf II Tczew

Skład Wierzycy Pelplin: Karol Neumann, Oskar Iwaniszewski, Mikołaj Kluczewski, Nikodem Olszewski, Kacper Cwajda, Filip Trochowski, Filip Brzeziński, Dominik Nagórski.
Trener: Rafał Libiszewski